SAVUNMA VE HAVACILIK SEKTÖRÜNE ÖZEL TAŞINABİLİR KAPALI ALAN ÇÖZÜMLERİ

Savunma Ve Havacılık Çadırları

ASKERİ ALAN ÇADIRLARI
BAKIM VE ONARIM ÇADIRLARI
HANGAR ÇADIRLARI
HAVALİMANI ÇADIRLARI
TERMİNAL ÇADIRLARI

SAVUNMA VE HAVACILIK SEKTÖRÜNE ÖZEL TAŞINABİLİR KAPALI ALAN ÇÖZÜMLERİ

RÖDER, savunma ve havacılık sektörünün ihtiyaçlarına özel, hızlı ve pratik kapalı alan çözümleri sunuyor. Yapılar, modüler sistem sayesinde istenildiğinde uzatılabilme imkanına sahip olurken, tüm zemin koşullarına uygun çözümler sunuluyor. RÖDER Çadır Sistemleri, istenildiğinde hiçbir malzeme kaybı olamadan farklı bir alanda tekrar kurulabildiği gibi, sandviç panel ve Thermo-Roof uygulamaları ile enerji tasarufu saglamak mümkün.

RÖDER Çadır Sistemleri ile betonarme yapılara kıyasla son derece hızlı kapalı alan çözümleri elde edilebilirken, çarpıcı tasarımlara sahip yapılar oluşuturuluyor. Proje ihtiyaçlarına uygun kişiselleştirme ile projeler anahtar teslim olarak sunulurken, yapılar en uygun maliyet ile avantajlı bir seçenek sunuyor.

LÜBECK HAVALİMANI, ALMANYA

RÖDER Grup Almanya tarafından hayata geçirilen projede, 20 metre genişlik ve 55 metre uzunluga sahip H-Line Serisi kapalı alan çözümü kullanılmıştır. Yapıda ısıtma ve soğutma masraflarında tek kat brandalı yapılara göre %50 oranında tasarruf sağlayan Thermo-Roof çatı sistemi uygulanmıştır. Cehpe kaplamalarında ise yine ısı yalıtımı ve güvenlik saglayan sandviç panel cehpe sistemi kullanılmıştır. Yapının personel ve araç giriş çıkışları ihtiyaçlar doğrultusunda konumlandırılmıştır.

Alan 1.100m2
Yapı Sistemi 1
Kurulum Süresi 3 Hafta
Uzunluk 55m

NATO, NORVEÇ

NATO Norveç Askeri Tesisleri’nde RÖDER Çadır Sistemleri tercih edilmiştir.Kurulumu 6 hafta süren proje, beton zemin, temel aydınlatma, havalandırma, acil çıkış kapı uygulamaları ile anahtar teslim sunulmuştur.

Alan 23.000m2
Yapı Sistemi 33
Kurulum Süresi 6 Hafta
Uzunluk 1.150m
Askeri Alan Çadırları

Askeri Alan Çadırları

Askeri kamplarda kullanılan en önemli barınak eşyası askeri alan çadırları olarak bilinir. Dayanıklı, çelik iskelete sahip uzun süreli kullanıma uygun şekilde tasarlanan bu çadırlar, ormanlık alanda rahatlıkla kullanılabilir. Dağlık ve yüksek alanlarda da kurulup kullanılabilecek olan bu çadır türleri, askerlerin konaklamalarını sağlamanın yanında çeşitli amaçlarla kurulur. Savaş ve tatbikat bölgelerine gerekli teçhizatı götürmek ve orada depolamak amacıyla da askeri tarzı çadırlar kullanılır. Bu çadırlar, gerekli maddi desteği askeri birliklere sağlamak amacıyla yapılır. Bu amaçla hava şartlarına ve çeşitli dış şartlara dayanıklı şekilde üretilir. Bu çadırlar, askerlerin bir arada emir komuta zincirini daha pratik şekilde yürütmesi amacıyla tercih edilir. Bütün bunların yanında depo amacıyla kullanılan çadırlar, askeri teçhizatı saklamaya yarar.

Bakım ve Onarım Çadırları

Bakım ve Onarım Çadırları

Savunma ve havacılık alanında yaygın olarak kullanılan çadır sistemleri, pek çok farklı amaçla tercih edilir. Bunlardan biri da bakım ve onarım çadırları olur. Çok çeşitli cihazların ve malzemelerin sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi adına gereksinim duyulan bu tarz çadırlar, kapalı alan ihtiyaçlarına eksiksiz şekilde yanıt verir. Kolay taşınabilir olması sayesinde istenen her yere götürülebilen bu ürünler, aynı zamanda pratik bir şekilde kurulabilmesiyle dikkatleri üzerine çeker. Ayrıca ihtiyaçlara ve beklentilere yönelik farklı modelleriyle ve ebat seçenekleriyle öne çıkan tasarımlar, zengin seçenek yelpazesiyle maksimum memnuniyet yaratır. Her bir seçeneği incelemek ve taleplerinize yanıt veren seçeneklere ulaşmak adına bizden destek alabilir, saniyeler içerisinde etkili ve ekonomik çadırların sahibi olmayı başarabilirsiniz.

Hangar Çadırları

Hangar Çadırları

Hangar çadırı, istenilen her ölçüde imal edilen gerektiğinde izolasyonu da yapılabilen çadır sistemleridir. Beton binalara kıyasla maliyeti çok düşüktür. Bu çadır sistemlerinin istenilen her ölçüye göre imal edilmesi de en büyük avantajlarından biridir. İç kısımlarında kirişler veya kolonlar yer almaz. Hangar çadırları, uçaklar, helikopterler vs. hava araçları için olup bu gibi kullanımlara yer olanağı sağlamaktadır. Bu da içerisinde forklift benzeri araçların rahat hareket etmesini sağlar. Birçok amaç için kullanılabilir. Aydınlatmada ısıtmaya, armatürlerden havalandırmaya kadar farklı aksesuarlar eklenebilir. Kurulumu hızlıdır. Ayrıca sökülüp yeniden kurulumu kolayca yapılabilir. Malzemesi kaliteli ve dayanıklı olduğundan aşınma veya yırtılma olmaz.

Havalimanı Çadırları

Havalimanı Çadırları

Havalimanı olarak kullanım imkanı sunan betonarme yapılar, zahmetli olabileceği gibi bütçe açısından zorlayıcı da olabilir. Bu nedenle kapalı alan ihtiyacına yanıt veren çadır sistemlerinden sıkça destek alınır. Havalimanı çadırları, sistemleri ekonomik ve işlevsel olmasıyla dikkatleri üzerine çeker. Esnek tasarımları ve özelleştirilebilir yapıları sayesinde tüm beklentilere yanıt vermeyi başaran bu çadır sistemleri, çok çeşitli amaçlar doğrultusunda yaygın olarak tercih edilir. Kaliteli ve güvenilir malzemelerden özenle tasarlandığı için maksimum seviyede dayanıklılık sunar. Bu sayede yağmur, kar, fırtına gibi olumsuz hava şartlarına karşı direnci oldukça yüksektir. Yalıtım özellikleriyle de konforlu ve rahat bir alan sunan çadır sistemleri, kullananların her türlü koşulda ideal bir alana sahip olmasına imkan tanır.

Terminal Çadırları

Terminal Çadırları

Havacılık söz konusu olduğunda terminal binalarına olan ihtiyaç göz ardı edilemez. Bu nedenle çok çeşitli alanlarda bu tarz kapalı alanlara ihtiyaç duyulur. Ekonomik ve fonksiyonel çözümler için de çadır sistemleri ön plana çıkar. Havalimanlarında büyük ilgi gören terminal çadırları, üstün kalitesiyle maksimum dayanıklılık gösterir. Bu özelliği sayesinde sert doğa koşullarına karşı direnç gösterir. Her koşulda güvenli ve konforlu bir alan yaratır. Uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanılır olmasıyla da ilgi gören çadırlar, ayrıca bütçe dostu yapısıyla da memnuniyet yaratır. Yüksek korumalı olan her bir terminal çadır modeli, aynı zamanda yalıtım açısından oldukça başarılıdır. Farklı ebatlarda tasarlanarak her türlü ihtiyaca yanıt verecek şekilde üretilen modeller, hafif yapısıyla kolaylıkla istenen yere taşınabilir. Aynı zamanda kısa sürede kolaylıkla kurularak kullanım için ideal hale getirilebilir.

Savunma Ve Havacılık Çadırları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Savunma ve havacılık çadırlarının özellikleri nelerdir?
Askeri alan çadırlarından hangar çadır sistemlerine kadar aradığınız her şeyi bulabileceğiniz savunma ve havacılık çadırları, çok çeşitli modellerle ve özelliklerle karşınıza çıkar. Askeri alanda sayısız amaçla kapalı alanlara ihtiyaç duyulur ve betonarme yapılara oranla çok daha avantajlı olan çadır sistemleri bu noktada etkili çözümler sunar. İhtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda uygun özelliklere sahip olan seçeneklere yönelebilir, hızlı ve pratik kullanım imkanı olan çadır sistemlerine sahip olabilirsiniz.
Savunma ve havacılık çadır modelleri hangileridir?
Savunma ve havacılık çadır modelleri boyutlarına, kumaş yapısına, tasarım özelliklerine ve ek donanımlarına göre oldukça farklı seçenekleri bünyesinde barındırır. Bu sayede farklı kullanım alanlarına uygunluk gösteren ve her türlü talebe eksiksiz yanıt veren seçeneklere ulaşmak mümkün olur. Hem hangar olarak kullanılabilecek alanların oluşturulması hem de tamir onarım ya da aktarma alanı gibi yerlerin düzenlenmesi amacıyla tercih edilebilecek olan bu ürünler oldukça çeşitlidir. Şekil itibarıyla da farklılık gösteren askeri çadırlar, kapasitesine ve ek donanımlarına göre ihtiyacınız olanı size sunar. Firmamız bünyesinde yer alan standart seçenekleri inceleyerek tercihinizi yapabilir, dilerseniz de çadır sistemlerinin kişiselleştirilmesini talep edebilirsiniz.
Askeri alanda kullanılan savunma ve havacılık çadırlarının dayanıklılık oranı nedir?
Askeri alanda kullanılan savunma ve havacılık çadırlarının dayanıklılık oranı oldukça yüksektir. Bu sayede sert doğa koşullarına karşı kolaylıkla direnç gösterir. Kırsal alanlarda, ormanlarda ve dağlık kesimlerde sıklıkla kullanılan bu çadır sistemleri, her türlü zemin ve hava koşuluna uyum sağlayacak düzeydedir. Yüksek koruma sağlar ve yalıtım konusunda oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyar. Böylece güvenli ve konforlu alanlar sağlanır ve bütçe dostu fiyatlar üzerinden ihtiyaçlar eksiksiz olarak karşılanır.
Savunma ve havacılık sektöründe tercih edilen hangar çadırının özellikleri nelerdir?
Savunma ve havacılık çadırlarının özellikleri birçok açıdan kullanıcılarına avantaj sağlar. Sahip olduğu üstün özellikler sayesinde maksimum memnuniyet yaratır. Ağır iklim koşullarına karşı dayanıklılık gösteren bu tarz çadır sistemleri, betonarme yapılara oranla çok daha ekonomiktir. Aynı zamanda oldukça işlevsel olmasıyla ön plana çıkar. Esnek tasarımlı olması nedeniyle kolaylık sunan ve fonksiyonel yapısıyla rahatlık sunan ürünler, farklı ihtiyaçlara yanıt verecek özellikleriyle beğeni toplar.
Savunma ve havacılık çadırlarının kullanım amaçları nedir?
İster dağlık alanlarda ister ormanlık alanların derinliklerinde rahatlıkla kullanılabilen savunma ve havacılık çadırları pek çok farklı amaçla tercih edilir. Askeri alan çadırlarının yanı sıra; bakım onarım alan çadırı, hangar çadırı, havalimanı çadırı, terminal bina çadırı ve aktarma bina çadırı gibi seçenekler de mevcuttur. Bu tür çadırların kolay kurulum imkanı sunması, hafif tasarımıyla kolaylıkla taşınabilir olması avantaj sunar. Isı değişikliklerine karşı uyum sağlayan ve konforlu bir alan sunan ürünlerin çok çeşitli modellerine göz atmak için bizden destek alabilirsiniz.
Katalog İncele Projeleri İncele +90 216 340 89 10
Daha Fazla Bilgi