Şantiye Çadırı Nedir? Fiyatları ve Modelleri Nelerdir?

Şantiye Çadırı Nedir? Fiyatları ve Modelleri Nelerdir?
İçindekiler

  Şantiye çadırı; kurulumu son derece kolay, düşük maliyetli ve işlevsel yapısı ile yoğun rağbet görür. Bu modeller özellikle fabrika ve inşaat alanlarında sık sık tercih edilir. Şantiye çadırı, prefabrik yapılar ile kıyaslandığı zaman pek çok avantaja sahiptir. Bu modeller, ihtiyaç doğrultusunda kısa sürede pratik biçimde kurulur. Aynı zamanda her türlü zemine uygundur. Bu sayede kurulum sırasında temel atmaya da gerek kalmaz. Şimdi kısaca şantiye çadırı nedir, fiyatları ve modelleri nelerdir konularına göz atalım!

  Şantiye Çadırı Nedir?

  Alternatif depolama yöntemleri arayanlar sıklıkla şantiye çadırı nedir sorusunu sorar. Şantiye çadırları, hem boyutu hem de özellikleri bakımından ihtiyaçlara göre değişiklik gösteren son derece fonksiyonel ürünlerdir. Şantiye çadır modelleri özellikle inşaat sektörlerinde yoğun olarak kullanılır. Bu nedenle her türlü hava koşullarına karşı da dayanıklılık gösterecek şekilde dizayn edilir.

  Şantiye Çadırı Nasıl Kurulur?

  Şantiye çadırı nasıl kurulur sorusunun yanıtı oldukça basittir. Tüm ürünlerin konstrüksiyonu alüminyum profil şeklindedir. Ancak T-Line serisi çelik profil olarak dizayn edilir. Çadırların ayak ve cephe dikme kısımları, çatı makaslarına kuvvetli biçimde bağlanır. Bu sayede kullanıma hazır hale gelir.

  Şantiye Çadırı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Şantiye çadırı seçiminde büyüklük dikkate alınmalıdır. Çadırın kişi sayısına uygun olması ve kullanım amacına hizmet etmesi önemli detaylar arasında yer alır. Bununla birlikte şantiye çadırının başta; yağmur, kar, rüzgâr olmak üzere zorlu hava şartlarına uygun olması gerekir. Çadır, içinde kalan kişileri ve eşyaları korumalıdır. Ayrıca çadırın nem ve rutubete karşı dayanıklı olması da önemlidir.

  Nem ve rutubet sadece insanların rahatsız olmasına değil, malzeme ve ekipmanların da zarar görmesine yol açar. Bu doğrultuda çadırın kumaş kalitesi dikkate alınmalıdır. Kumaş hava şartlarına uyumlu olmasının yanı sıra, darbelere karşı da yüksek koruma ortaya koyabilecek kaliteye sahip olmalıdır.

  Şantiye çadırının dayanıklı yapıda olması hırsızlığa karşı da önlem almak açısından önemli bir ayrıntıdır. Özel olarak üretilen çadır seçeneklerinin alev almayan özellikte, yangına dayanıklı olması gerekir. Bu sayede iç mekânda elde edilen konfor ve ergonomik hissiyat, çadırın tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında yer alır.

  Şantiye Çadırı Özellikleri

  Şantiye tipi çadır modelleri; zemin ya da kot farkı olmadan her türlü zemin tipine rahat biçimde uygulanabilir. Söz konusu çadırlar, son derece sağlam kaynak profil borulara sahiptir. Şantiye çadırı özellikleri açısından hafif olmalarına rağmen devrilme, deforme olma ya da çökme gibi olumsuzluklara karşı fazlasıyla dayanıklıdır.

  Şantiye Çadırı İskelet Yapısı

  Şantiye çadırı iskelet yapısı oldukça güçlüdür. Şantiye çadırı seçenekleri; çelik ya da alüminyum konstrüksiyon şeklinde dizayn edilir. Bazı modellerde PVC kaplı polyester kumaş kullanılır. Bazılarında ise trapez sac panel ya da sandviç panel de tercih edilir. Isı izolasyon talebi söz konusu ise çatıda Thermo-Roof sistemi kullanılır. Cephelerde de sandviç panel tercih edilir. Thermo-Roof çatı sistemi; çift kat branda ile tasarlanır. Özel aparatlar ile durgun hava tabakası sağlanır. Bu sistemde hem ısıtma hem de soğutma masraflarında %50 oranında tasarruf oluşturulur.

  Şantiye Çadırı Kullanım Alanları Nelerdir?

  Şantiye çadırları hakkında şantiye çadırı kullanım alanları nelerdir sorusu da sıklıkla merak edilir. Şantiye çadırı kullanım alanları da son derece geniştir. Bu modeller inşaatlar başta olmak üzere arazilerde genelde barınma için tercih edilir. Depo amaçlı olarak da sahalarda kullanılır. Modeller; kış ve yaz mevsiminde ortaya çıkan doğa olaylarından o dönemin koşullarına göre dış etkenlerden korunmak için özel dizayn edilir.

  Şantiye Çadırı Fiyatları Neye Göre Değişir?

  Satılık şantiye çadırı arayan pek çok insan bu ürünlerin fiyat aralıklarını araştırır. Şantiye çadırı fiyatları pek çok unsur kapsamında değişiklik gösterir. Şantiye çadırı fiyatları neye göre değişir sorusuna en doğru cevap, çadırların boyut, malzeme, marka ve model gibi unsurları doğrultusunda fiyat aralıkları şekil alır şeklinde olacaktır. Belirlenmiş olan satış fiyatları ise genel olarak farklı bütçelere hitap edecek şekildedir.

  Şantiye Çadırı Modelleri Nelerdir?

  Şantiye çadırı modelleri aynı zamanda endüstriyel çadırlar arasında yer alır. Bu noktada iki temel model ön plana çıkar. Bu modellerden de kısaca söz etmek mümkündür.

  • Şantiye yatakhane çadırı; Yatakhane şeklinde kullanmak amacıyla dizayn edilir.
  • Şantiye yemekhane çadırı; 2 kapılı şekilde ve baca çıkışlı biçimde tasarlanır. Hem ön hem de arka kısımda pencereler mevcuttur. İsteğe bağlı olarak şeffafa branda ya da cam panel kullanılır.

  Şantiye çadırlarında Thermo-Roof çatı sistemi kullanılarak yaz ve kış aylarında yapı içerisinde yoğuşma problemine engel olunur. Çift kat brandandan oluşan bu sistem tek katlı branda yapılara göre %50 oranında tasarruf sağlar. İsteğe bağlı olarak yarı saydam branda da tercih edilir. Bu şekilde gün ışığını kullanma imkanı artarken geniş bir kullanım alanı da sunar.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Şantiye çadırı ölçüleri nedir?
  Şantiye çadırı ölçüleri projelere göre şekil alır. Tüm seçeneklerde genişlik aralığı 3 ile 60 metre şeklindedir. Boy açısından belirtilen aralık ise 5 metredir.
  Şantiye tipi çadırlar dayanıklı mı?
  Şantiye tipi çadır modelleri; üretiminde tercih edilen materyalleri sayesinde son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda kumaş dokusu ile de uzun ömürlü deneyim sunar.
  Katalog İncele 0216 340 8910
  Daha Fazla Bilgi