santiye-cadiri

Şantiye alanları, yapılan işin gereği hareketli mekanlardır. Sürekli olarak insan, araç veya malzeme giriş-çıkışı olup bunların hava koşullarından korunması ve güvenliklerinin sağlanması gerekir. Şantiye alanlarında sürekli olarak, geçici kapalı alanlara ihtiyaç duyulur. Prefabrik veya çelik konstrüksiyon yapılar şantiyeler için maliyetli olduğundan, bu maliyetleri aza indirmek için en iyi çözüm, şantiye çadırı ile sağlanır.

28 Temmuz, 16:07

 

İnşaat sektöründe şantiyeler olmazsa olmaz bir faktördür. Şantiyelerde çalışanların ve işverenlerin dinlenmesi büyük öneme sahiptir. Bu doğrultuda şantiyelerde kullanılabilen geniş kapasitede çadırlar üretilir. Şantiye çadırları birçok farklı amaçla işlevsel olarak kullanılabilir.

Şantiye alanında kullanım imkanı sunan çadır modelleri farklı kapasitelere ev sahipliği yapar. Model seçeneklerinin en temel özelliği dayanıklılığıdır. Olumsuz hava koşullarında kullanıma uygun olan dayanıklı ve işlevsel çadır seçeneklerinde genellikle pencereli olanlar tercih edilir. Çadırda kalan kişiler, pencere sayesinde ergonomik kullanım fırsatı elde eder. Çadırların geniş kapasitesi ve dayanıklı iskelesi sağlamlığı ile adından söz ettirir.

Çadırlarda güvenlik unsuruna da büyük önem verilir. Özellikle zorlu şartlara uyum sağlama, kurulum ve taşınma kolaylığı, hava şartlarına uygunluk çadırların sahip olması gereken temel özellikler arasında yer alır. Çadır seçiminde kişi sayısı büyük öneme sahiptir. Kişi sayısına uygun olarak tasarlanan şantiye çadırları her türlü ortama uyum sağlayabilmesi ile tercih edilir.

Şantiye Çadırı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şantiye çadırı seçiminde büyüklük dikkate alınmalıdır. Çadırın kişi sayısına uygun olması ve kullanım amacına hizmet etmesi önemli detaylar arasında yer alır. Bununla birlikte şantiye çadırının başta; yağmur, kar, rüzgâr olmak üzere zorlu hava şartlarına uygun olması gerekir. Çadır, içinde kalan kişileri ve eşyaları korumalıdır. Ayrıca çadırın nem ve rutubete karşı dayanıklı olması da önemlidir.

Nem ve rutubet sadece insanların rahatsız olmasına değil, malzeme ve ekipmanların da zarar görmesine yol açar. Bu doğrultuda çadırın kumaş kalitesi dikkate alınmalıdır. Kumaş hava şartlarına uyumlu olmasının yanı sıra, darbelere karşı da yüksek koruma ortaya koyabilecek kaliteye sahip olmalıdır.

Şantiye çadırının dayanıklı yapıda olması hırsızlığa karşı da önlem almak açısından önemli bir ayrıntıdır. Özel olarak üretilen çadır seçeneklerinin alev almayan özellikte, yangına dayanıklı olması gerekir. Bu sayede iç mekânda elde edilen konfor ve ergonomik hissiyat, çadırın tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında yer alır.

Şantiye Çadırı Fiyatları Ne Kadardır?

Şantiye alanında kullanmak için uygun olan birçok çadır seçeneği bulunur. Farklı büyüklüğe ve işlevsel özelliklere sahip olan ürün seçenekleri kullanım amacı doğrultusunda tercih edilir. Büyük alanlarda kullanmak maksadıyla tercih edilen çadırlar organizasyonlara da uyum sağlar.

Şantiye çadırlarının sıklıkla tercih edildiği yerlerden bir tanesi de afet alanlarıdır. Başta deprem ve sel olmak üzere meydana gelen doğal afetin etkilerini azaltmak ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak üzere çadır tercih edilir.

Şantiye çadırı fiyatları ise değişiklik gösterir. Fiyatlar; kapasite, işlevsellik, dayanıklılık ve kalite doğrultusunda farklı bütçe aralıklarına ev sahipliği yapar. Örneğin, yalıtımlı çadır modelleri ile diğer seçeneklerin fiyat aralıkları birbirinden farklıdır. Fiyatlar ve çadır özellikleri hakkında daha detaylı bilgi elde etmek için iletişime geçebilir, tüm merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ürünlerimiz

0216 340 8910
Daha Fazla Bilgi