Depo Çadırları

Çadırlar, çeşitli eşyaların korunması, depolanması amacıyla kullanılır. Bu amaçla son derece korunaklı ve dayanıklı bir yapıda üretilir. Su, ateş, yağmur, kar geçirmeyecek şekilde tasarlanır. İskeleti son derece sağlamdır ve amaca yönelik farklı büyüklüklerde tasarlanabilir. Son derece kalın ve dayanıklı yapısı dolayısıyla içindeki malzemeler uzun süreli olarak saklanabilir. Her türlü eşya depolamak için kullanılabilir.

Gıda, elektronik, giyim, sıvı malzeme olmak üzere birçok farklı sektöre yönelik depo alanları oluşturulabilir. Bu haliyle depo çadırı, festivallerde, askeri kamplarda, büyük organizasyonlarda, tatil beldelerinde uzun süreli olarak kullanıma uygundur. Özellikle serinde saklanması gereken gıdalar için uygun ortamı sağlamak amacıyla serin tutan depo çadırları imal edilir.

Depo çadırı

Depo çadırı alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en başta ürünün kalitesi gelir. Ürün alınacak olan firmanın ne kadar güven verdiği, kendi ürünlerine ne kadar güvendiği burada en büyük belirleyicidir. Çadır modellerinin garanti kapsamında olması, doğa ve çevre şartlarına dayanıklı olması önemlidir. Ayrıca saklanacak ürün için gerekli ısı şartlarını sağlayabilmesi, depo amacıyla çadır alırken dikkat edilmesi gereken şeyler arasındadır.

depo-cadirlari

Çadırlar uygun fiyatlı olması sebebi ile sıklıkla tercih edilir. Kısmı süreli depolama alanına ihtiyaç varsa en iyi çözüm çadır sistemleri olacaktır. Depolama amaçlı kullanılan çadırlar imar izni gerektirmez. Bu da büyük bir avantaj sağlar. Betonarme ya da kapalı alan yapma malzemelerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Bu tarz çadırlar modüler olarak birbirlerine eklendiğinde arada kolan ya da kiriş olamadan geniş kullanım alanı sunarlar. Bu şekilde depo alanına trans palet veya forklift gibi araçları sokma ve çalışması konusunda sorun yaşanmaz. Gerektiğinde araç ve yolcu kapı girişleri ya da farklı aksesuarlarla ile ürüne ya da kullanıma özel kişiselleştirilebilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Depo çadırlarında maksimum genişlik ve yükseklik nedir?
Depo çadırları minimum 5 metre genişlikten başlayarak, 50 metrelik genişliğe kadar temiz açıklık sağlayabilmektedir. Yükseklikler ise minimum 3,5 metreden başlayarak, 10 metreye kadar çıkabilir. Farklı genişlik ve yükseklik talepleri için konusunda destek için ar-ge ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.
Depo çadırlarının uzunluğu sınırlı mıdır?
Hayır, depo çadırları S-Line serisi için 2.5 metre, H-Line ve T-Line serileri için 5’er metre aks aralıkları ile sınırsız uzatılabilir.
Depo çadırlarını güvenli kılan özellikler nelerdir?
Ürünlerimizin tamamı AB standartlarında üretilmiş olup, brandalarımız DIN 4102 B1 sertifikasyonuna göre alev yürütmezlik özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra, projelerimize mevzuata uygun sayıda ve özellikte yangın çıkış ve havalandırma sistemleri eklenmektedir. Alüminyum ve çelik konstrüksiyonlu yapılarımızın rüzgâr ve kar yükü dayanımları oldukça yüksek olup, bu değerler teknik formlarımızda belirtilmiştir.

Proje Örneklerimiz

Çadırlarımız Hakkında Bilgi Almak İçin İletişime Geçin

Depo çadır sistemleri hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için iletişime geçebilirsiniz.

HEMEN BİLGİ ALIN
0216 340 8910
Daha Fazla Bilgi