Çelik Çatı

Çelik Çatı
İçindekiler

  Günümüzde sağladığı avantajlar sebebi ile tercih edilen çelik çatı sistemleri, estetik olduğu kadar hızlı ve düşük maliyetlidir. Güçlü bir malzeme olan çelik, hem güvenlik açısından binanın güçlü olmasını sağlar, hem de zorlu hava koşullarına karşı binayı koruyarak, konforlu yaşam alanları elde edilmesine olanak verir.

  Diğer çatı sistemlerine göre daha fazla avantaj sunan çelikten imal edilen çatılar, doğa dostu olup kullanıcıların sağlığı açısından da problem teşkil etmez. Bu tarz çatıları oluşturan tüm malzemeler yüksek kalite standartları ile fabrikalarda üretilir. Montajının kolay olması da yer, mevsim veya coğrafi alan fark etmeksizin hızlı ve kolay şekilde inşa edilmesine imkan sunar.

  Çelik Çatıların Avantajları Nelerdir

  Teknoloji ilerledikçe yapı sektörü ve yapıları oluşturan malzemelerde gelişmektedir. İhtiyaca uygun inşa edilen binalarda, gelişen teknolojilerin izlerini görmek mümkündür. Günümüzde yapı sektöründe en çok dikkat edilen konuların başında depreme dayanıklılık gelir. Bu sebeple de binalar hafif ve dayanıklı malzemelerden inşa edilir. Pratik kullanımı, hafifliği, ekonomik olması çeliğin, yapı sektöründen önemli bir yer edinmesini sağlamıştır. Çelik çatıların kullanım avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  Hafiftir ve özellikle deprem riski olan yerlerde bu hafifliği büyük avantaj sağlar. Demire göre daha hafif olan çelik, olası hasarlarda daha az zarar oluşmasına neden olur.

  • Hafif olması bina üzerindeki baskıyı da azaltacağında, güvenli yaşam alanları elde edilmesini sağlar.
  • Çelik esnek bir malzemedir. Esnekliği sayesinde uzun süreler, ilk günkü performansı ile hasar almadan hizmet verir. Kar, fırtına, deprem gibi olumsuz durumlara karşı yapıları korur.
  • Çelik malzemesini taşımak kolaydır. Bu sebeple istenilen yere götürülerek montajı yapılabilir.
  • Hızlı ve kolay montaj yapılır. Bu da zamandan tasarruf edilmesini sağlar.
  • Çelik malzemeler çoklu kullanıma uygundur. İstenildiğinde kolayca sökülerek, farklı yerde montajı yeniden yapılabilir.

  Çelik Çatı Fiyatları Ne Kadardır

  Çelik çatı fiyatları, m2 olarak hesaplanır. Bu fiyatlar istenilen çatının niteliklerine bağlı olarak değişir. Çatının büyüklüğü, şekli gibi unsurlar fiyatlarında değişmesine neden olur. Ayrıca çatılarda istenen ek özellik veya aksesuarlar da fiyatların farklılıklarını doğurur. Mesela, ısı yalıtımı istenmesi fiyatların değişmesine neden olur.

  Çelik çatı sistemlerinde fiyat kadar önemli olan bir diğer konuda; uygun, size tam ve doğru çözüm sunan firmalar ile çalışmaktır. Konusunda bilgili ve tecrübe sahibi firmalar, size aradığınız ve ihtiyacınız olan sistemleri en ekonomik şekilde sunacaktır. Firmalar ile görüşürken referansları hakkında bilgi almanız da doğru karar vermenizi sağlayacak bir unsur olacaktır.

  Katalog İncele Projeleri İncele +90 216 340 89 10
  Daha Fazla Bilgi