Çadır Yapı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çadır Yapı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
İçindekiler

  Çadır Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Depolama, çalışma alanı, yatakhane, geçici ya da kalıcı dış alan çözümleri için çadır sistemi tercihinde dayanıklılık, çok yönlülük ve esneklik dikkat edilmesi gereken ilk konulardır. Endüstriyel çadır sistemi alırken ya da kiralarken dikkat etmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yapı ve Çalışma Sistemi Güvenliği

  Her şeyden önce iş güvenliği ve sağlıklı çalışma standartlarına bakmalısınız. Yani alacağınız çadır yapı sistemi, yangın yürütme sertifikası gibi güvenlik sertifikalarına sahip olmalıdır. Yapının tüm detaylarında çalışma sisteminin sağlıklı işlemesi sağlanmalıdır. Ancak sadece sağlamlık ve dayanıklılıktan bahsetmiyoruz, yapının çalışma güvenliği açısından AB standartlarına uygun olmasından bahsediyoruz.

  • Mevsimsel Koşullara Ve Dış Faktörlere Karşı Dayanıklılık

  İster gıda sektörü ister otomotiv sektörü olsun tüm sektörlerde esnek, hızlı ve güvenilir çadır sistemleri çok avantajlı kapalı alan çözümleri sunar. Ancak bu yapıların tüm avantajlarından yararlanabilmek için belli özelliklere sahip olması gerekir. Bu özelliklerin başında da yağmur, kar, rüzgâr veya güneş gibi mevsimsel koşullara dayanıklılık gelir. Çadır sisteminden tam verim almak istiyorsanız, mevsimsel koşullara ve dış faktörlere karşı yüksek dayanıklılık kabiliyeti olan sistemleri tercih etmelisiniz.

  çadır sistemi alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Esneklik ve Çok Yönlü Kullanım Olanakları

  Esneklik derken projenizin değişmesi durumunda çadır sisteminin buna göre ayarlanabilmesinden bahsediyoruz. Büyütülebilir, ek olanaklar sağlayabilir yapılar avantaj sağlar. Seçtiğiniz yapıyı istediğiniz başka projelerde de kullanabilmelisiniz. Örneğin, bir depolama çadırını daha sonra başka bir ihtiyaç için şekillendirebilmelisiniz. Çok yönlü kullanım derken de çok önemli bir şeyden bahsediyoruz. Çok yönlü çadır yapı işlevsellik açısından kullanışlı olanaklar sunar. Ortak değiştirilebilir parçalar ve aksesuarlarla yapınızı bambaşka bir çalışma alanı haline getirebilirsiniz.

  • İhtiyaca Göre Özelleştirilebilir Çadır Yapı Sistemi Belirleme

  Harika etkili ve oldukça işlevsel bir dış alan çözümüne sahip olabileceğinizi unutmayın. Doğru seçimler yaparak az maliyetle çok yüksek verim alabilirsiniz. Endüstriyel ve ticari çadırlar kullanım ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerde tasarlanabilir. Örneğin, bir düğün organizasyon çadırı ile soğuk depo çadırı oldukça farklı özelliklere sahiptir. Tam olarak nasıl bir alana ihtiyacınız olduğunu belirleyerek, çadır sistemleri içerisinde en doğru seçimi yapabilirsiniz.

  Ebatlar ve kullanım alanı konusunda özel olanaklar yaratabilirsiniz. Etkinlik ve festival çadırlarında akustik, şantiye çadırlarında dayanıklılık ve kullanım alanı, tarım ve çiftlik çadırlarında araziye göre tasarım gibi detaylara dikkat edilmelidir.

  • Uzun Ömürlü Ve Dayanıklı Malzeme Kullanılması

  Galvanizli çelik çerçeveler, yangına dayanıklı PVC çatı gibi esnek ama güvenli malzemeden üretilen çadır yapı sistemlerini tercih etmeli, su geçirmezlik, yangına karşı koruma, havalandırma gibi yapısal özelliklere dikkat etmelisiniz. Yapıyı kuracağınız alan, içinde yapılacak çalışma ya da etkinlik, malzeme ve tasarım seçiminde yol gösterici olabilir. Ortam koşullarının istediğiniz gibi olması için sağlıklı ve dayanıklı malzeme kullanılması önemlidir.

  Röder Çadır Sistemleri olarak sayfalarımızda ihtiyacınız olabilecek tüm çadır sistemlerine yönelik çözümler sunuyoruz. Talepleriniz için bizi arayabilir fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

  Katalog İncele Projeleri İncele +90 216 340 89 10
  Daha Fazla Bilgi