buyuk-cadir-modelleri-nelerdir

Büyük çadırlar, kullanım amaçlarına göre farklı boyutlarda tasarlanabilir. Genel olarak bu çadırlar hem endüstriyel hem de etkinlik ve organizasyon amaçlı tercih edilir. Çoğunlukla 100 m2 üzerinde kurulan çadırlar, büyük çadır kategorisine girer. Ayrıca çadırların birçoğunda olduğu gibi büyük çadırlarda da çelik iskelet sistemi bulunur

27 Eylül, 06:09

Büyük Çadır Modelleri Nelerdir?

Büyük çadırlar, kullanım amaçlarına göre farklı boyutlarda tasarlanabilir. Genel olarak bu çadırlar hem endüstriyel hem de etkinlik ve organizasyon amaçlı tercih edilir. Çoğunlukla 100 m2 üzerinde kurulan çadırlar, büyük çadır kategorisine girer. Ayrıca çadırların birçoğunda olduğu gibi büyük çadırlarda da çelik iskelet sistemi bulunur.

Büyük çadırların cephe kaplamalarında ise genellikle PVC kaplı polyester kumaşlar kullanılır. Aynı zamanda bu noktada yangına karşı dayanıklı olan paneller tercih edilir. Büyük çadırlarda standart seriler olduğu gibi aynı zamanda tüm çadırlar, beklentiler doğrultusunda kişiselleştirilebilir.

İhtiyaçlara göre yapılan kişiselleştirme uygulamalarında, otomatik açılan kapılar, sürgülü perdeler, körük sistemleri vs. gibi birçok özellik eklenebilir.Öte yandan çadırların zemini de beklentileriniz doğrultusunda ahşap ya da beton olarak düzenlenebilir. Bu da büyük ölçüde avantaj sağlar. Bunun yanı sıra çadırlar hem depolama alanı hem de endüstriyel amaçlı tasarlanabilir. Üstelik çadırlar, malzeme kaybı dahi yaşanmadan başka bir alana tekrardan kurulabilme özelliğine sahiptir.

Büyük Çadır Modellerinin Kullanım Alanları

Büyük çadırlar, birçok farklı amaçla kullanılır. Geniş ve uygun maliyetli kapalı alanlar elde etmek isteyen kullanıcılar genelde büyük çadır yapılarına yönelir. Bu doğrultuda kullanım amacınıza uygun olarak farklı serilerdeki çadır tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyaç ve beklentilerinize yönelik çadırlara ekstra özellikler ekletmeniz mümkündür.

Büyük çadırlar, konser, festival gibi etkinliklerde kullanılabileceği gibi fuar, ürün tanıtımları, spor ve moda etkinliklerinde de tercih edilir. Ayrıca endüstriyel amaçlı kullanılan çadırların da genellikle büyük olması gerekir. Öte yandan çadırlara, aydınlatma ve ısıtma sistemi, sensörlü kapı ve pencere gibi birçok farklı özellik uygulanabilir. Benzer şekilde zemin özellikleri de bu doğrultuda kişiselleştirilebilir.

Çadırların çatı sistemlerinde ise yağmur suyuna ve rüzgâra karşı dayanıklı sistemler kullanılır. Çoğunlukla ısı yalıtımı bulunan çatılar sayesinde korunaklı bir kapalı alan elde edebilirsiniz. Bu alanda daha fazla bilgi edinmek için firmamız uzman teknik personelini arayabilirsiniz.

Büyük Çadır Sistemleri ve Özellikleri

Büyük çadırlar, pek çok farklı şekilde ve boyutta oluşturulur. Genel olarak ise bu alanda dikdörtgen tipteki çadırlar ön plana çıkar. Büyük çadırlar, dört mevsim kullanıma uygundur. Çadırlarda bu doğrultuda ısı yalıtımı sağlayan özel teknolojili çatı sistemleri tercih edilir. Ayrıca isteğe bağlı olarak uygulanacak çatı sistemlerinde güneş ışığından yararlanılması da mümkündür.

Spor etkinlileri, festival, konser, fuar gibi birçok farklı amaçla kullanılabilen çadırlar, kısa bir süre içinde kurularak zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Üstelik PVC kaplama özelliğine sahip çadırlar, uzun vadede bile son derece dayanıklıdır. Bu sayede her türlü hava koşulunda dahi güvenle bu türdeki çadırları tercih edebilirsiniz. Bu alanda uzman uzmanlığını başarılı projeleri ile ortaya koyan firmamız hizmetlerini inceleyerek, uygun maliyetli çadır seçeneklerinden yararlanmanız mümkündür. İhtiyaçlarınıza göre çadırları ister satın alabilir isterseniz de kiralayabilirsiniz.

0216 340 8910
Daha Fazla Bilgi