cadir-sistemleri

Günümüzde çadırlar özel ve ticari amaçlar için sıklıkla kullanılan araçlar haline gelmiştir. Daha önce sadece kamp çadırları gündemde iken şimdilerde daha büyük kapalı alanlar elde etmek için devasa büyüklükte çadır sistemleri kullanılmaya başlanmıştır.

03 Şubat, 12:02

Etkinliklerden spor faaliyetlerine, depolamadan yatakhanelere, showroomlardan düğünlere kadar her ihtiyaç için kullanılan çadırlar, farklı detaylar ile kişisel hale de getirilmektedir. Mesela firmaların renklerinde veya logoları ile üretildiği gibi daha büyük çadırlarda sensörlü kapılarla, farklı aydınlatma sistemleri de kullanılmaktadır.

Çadırlar sağladıkları faydalar sebebi ile tercihe edilirler. En önemli iki faydası maliyet ve zamandan tasarruftur. İnşa edilecek binalara nazaran çok daha uygun bütçeli olması tercih edilmesini sağlayan bir etmendir. Ayrıca hem kiralama hem de satın alma seçenekleri sunması da maliyet performansını arttırır. Günümüzde hız önemlidir. Bu açıdan da hızlı kurulum, çadırların tercih edilmesini sağlar.

Çadır Sistemleri Özellikleri Nelerdir

Çadırlar sağladıkları faydalar açısından kamu, özel veya kişisel kullanımlar için tercih edilen araçlardır. Kapalı ya da yarı kapalı mekân elde etmek ve bunu dauygun bütçelerle sağlamak açısından iyi birer alternatiflerdir. Çadır sistemlerinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

-          Mevsimlere göre koruma sağlarlar. Çadırlar hem yaz hem de kış rahatlıkla kullanılabilirler. Yazın güneşin yakıcı ışınlarından kışın yağmur veya kardan veya rüzgârdan koruma sağlarlar.

-          Güvenlik sağlarlar. Çadırlar her yeri kapalı sistemler olduklarında hem insanları hem de malzemeleri koruma açısından başarılı mekânlar sunarlar. Gece veya gündüz yüksek koruma sunarlar.

-          Hızlı kurulurlar. Yapımı kolaydır ve çok hızlı şekilde kurularak, kullanıma hazır hale gelirler. Zamandan kazandırırdılar.

-          Farklı ölçüleri vardır. Yani her bir etkinliğe uygun küçük, orta veya büyük çadır bulmak mümkündür. Gerektiğinde tek, çift ya da üç katlı olarak farklı seçenekler sunarlar.

-          Aydınlatmadan, havalandırmaya kadar çeşitli aksesuarlar ile konforlu alanlar elde edilmesi kolaydır.

-          Mimari açıdan modifiye edilebilir. Girişler veya farklı alanlara farklı mimari yapılar eklenerek, görünümü değiştirilebilir.

-          Kapı, pencere sistemleri eklenerek kalıcı bir bina havası verilebilir. Bazı çadır modellerinde istendiğinde sensörlü kapılar da eklenerek üst düzey verim sağlanabilir.

-          Zemin yükseltme yapılarak, kaliteli bir alt yapı elde edilebilir.

-          Alev geciktirici özelliği sayesinden yangına dayanıklıdır.

-          Her faaliyete özel çadır bulmak mümkündür.

-          Uygun maliyetlidir.

Çadır Sistemleri Kaç Çeşittir

Kubbeli Çadırlar: Genellikle ağırlama, davetler için kullanılır. Ayrıca resepsiyon, giriş ve sergiler içinde tercih edilir. Bu tarz çadırların standart tasarımları yanı sıra özel tasarımları da olabilir. Hızlı ve basit bir kurulumu vardır. Kubbeli çadırlar birbirilerine kesintisiz olarak bağlanması açısından tasarım ve düzen olarak esnektir. Tepesinde kubbeli bir çatısı olması sebebi ile kubbeli çadır ismini almıştır. Her tarafı kapalı olabildiği gibi kısmen veya tamamen açıkta olabilir.

Parti Çadırları: Partilerden törenlere, düğünlerden etkinliklere, fuar ve ya sergilerden festivallere kadar çok geniş kullanım amacı ile tercih edilir. Kurulumu basit ve hızlıdır. Çeşitli ölçülerde olabilir. 3 m ile 10 metrearasında genişlikte olabilir. Standart saçak yüksekliği ortalama 2,30 m’dir. Ayrıca 3 ve 5 metre genişlikteki bölümleri birbirine ekleyerek isteğe uygun olarak çok geniş alanlar elde etmek mümkündür. İki veya 3 yönlü olabilir.

Büyük Etkinlik Çadırlar: Bu tarz çadırlar daha konut tarzına yakındır. Bu sebeple geçici ya da yarı kalıcı etkinlik alanlarında tercih edilir. Spor etkinliklerinden festivallere, organizasyonlardan törenlere kadar çok daha kalabalık faaliyetlerde kullanılır. Bu tarz çadırlar 10 ile 60 metre genişlikte olabilir. Standart ölçüler dışında, özel siparişlere göre de hazırlanabilir. Bu sistemlerde çatı sistemleri değişebilir. Katedral çatılar yanı sıra kavisli çatılarda tasarıma eklenebilir. Bu tarz çadırların saçak yükseklikleri 4 ile 6 metre arasında değişebilmektedir. Farklı aksesuarlar ile lüks modelleri elde etmek mümkündür.

İki Ya da Çok Katlı Çadırlar: Bu tarz sistemler özel modüler tasarım ile uzunluk ve genişliği istenilen şekilde arttırılabilir. Standart genişliği 10 ile 40 metre arasındadır. İki veya çok katlı olabilir. Kapılar, gölgelikler eklenerek farklılık ve kalıcı konut görünümü kazandırılabilir.

Endüstriyel Çadırlar: Genel olarak ambar, depo, atölye, şantiye, hangar, fabrika gibi daha özel kullanımlar için tercih edilir. Çok çeşitli ölçüleri olmakla birlikte ortalama genişlikleri 10 ile 40 metre arasında değişir. Saçak yükseklikleri 4,20 ile 7,20 metre arasında değişir. 5 metrelik gözlerle birbirine eklenerek tasarımları farklılaşabilir. Gerektiğinde özel saçak yüksekliği ve genişlikte de üretilir.

Afet veya Askeri Çadırlar: Askeri kullanım veya afetler sırasında kullanılan sistemlerdir. Standart olabildiği gibi çoğunlukla isteğe bağlı özel boyutlarda üretimi yapılır. Tek çadırlar şeklinde veya komple kamp çadırları için uygun çözümler sunar.

Spor Çadırları: Bu tarz çadır sistemleri kapalı spor salonlarından yüzme havuzlarının üstünü kapatmaya, halı saha çadırlarından çoklu sportif yapılardır. Sınırsız uzunlukta olabilir. 10 ile 40 m arasında genişliğe sahiptir. Ancak bu yapılar projelere ve ihtiyaca göre şekillenirler.

Çadır Sistemleri Fiyatları Ne Kadardır

Çadır sistemleri fiyatları, modellerine ve özelliklerine göre değişir. Bu sistemlere cam ya da masif duvarlar eklenebilir. Ayrıca kapı ünitelerinden gölgeliklere, döşeme sistemlerinden pencerelere kadar ekleme yapılabilir. Rampalar, çelik iskelet yapı, armatürler, panjurlu kapılar, güç dağıtımı, elektrik, taşıma rafları, bölme perdeler, yol veya araç geçişleri kapıları, ısıtma, HVAC sistemleri gibi ekstralar olabilir. Tüm ekstralar fiyatı etkileyen bir unsurdur.

RÖDER Çadır Sistemler, olarak tüm çadır sistemleri ihtiyaçlarınıza özel ürünlerimiz ile hizmetler sunuyoruz. İhtiyacınıza özel çadırlar yanı sıra standart çadırlarımız ile de aradığınız birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Ekstra istenilen tüm özellikler veya aksesuarları adapte ederek, faaliyet veya projelerinizin sorunsuz geçmesini sağlıyoruz.

0216 340 8910
Daha Fazla Bilgi