agir-i-klim-cadirlari

Zorlu iklim koşulları için özel olarak tasarlanan ağır iklim çadırları, afet yardımlarından inşaat alanlarına, askeri bölgelerden depolama ve daha birçok alanda ihtiyaç duyulan endüstriyel çadır sistemleridir. Ağır iklim koşulları coğrafi bölgelere ve konumlanmaya göre değişebilir. Bazı bölgelerde yüksek rakımlı yerlere çadır kurmak gerekirken, bazı bölgelerde çok sıcak açık alanlara çadır kurmak gerekebilir.

23 Şubat, 16:02

İklim koşullarına göre çadır yapısal özellikleri de farklılık gösterir. UV korumalı tasarımlar çok sıcak bölgelerde tercih edilirken aşırı sert rüzgârlara karşı özel çadır yapıları tercih edilir. Zorlu koşullarda üretim yapmak ya da farklı alanlarda çalışmak için özel tasarım ağır iklim çadırları seçenekleri değerlendirilebilirsiniz. Tarım ve çiftçilikte yaygın olarak kullanılan iklim çadırları zorlu iklim koşullarında üretim yapma olanağı sağlar.

Ağır İklim Çadırları Nerelerde Kullanılır?

Çevresel her türlü zorluğu karşılayabilen ve oldukça işlevsel iklim çadırları dünyanın dört bir yanında sınırları aşan olanaklar sunar. Madencilik, inşaat, havacılık, yenilenebilir enerji, keşif, iş gücü konutları ya da modüler kamplar gibi birçok alanda bu olağanüstü dış alan yapılarından rahatlıkla ve güvenle yararlanılabilir.

Bölgenin coğrafi ve iklimsel koşullarına göre yapısal olanaklar güçlendirilebilir. Örneğin, Alaska gibi yoğun kar ve buz altındaki bölgelerde zorlu soğuk hava koşullarına uygun seçenekler tercih edilir. Ortadoğu’da petrol çıkarılan bölgelerde sıcaklık ve neme dayanıklı klimalı tasarımlar kullanılır. Ağır iklime dayanıklı çadırların kullanım alanları arasında şunlar öne çıkar;

  • İş gücü barınma çözümü olarak zorlu coğrafi bölgelerde,
  • Yalıtımlı, sıcaklık kontrollü depolama çözümleri olarak,
  • Bulaşıcı hastalık gibi salgın durumlarında karantina yapısı olarak,
  • Acil yardım ve acil bakım tesisleri olarak ülke sınırlarında,
  • Jeofizik araştırma ve madencilik sektöründe,
  • Askeri bölgelerde çeşitli ihtiyaçlar için,
  • Tarım ve çiftçilik yapılan zorlu iklim koşullarında, şeklindedir.

Ağır İklim Çadırlarının Özellikleri Nelerdir?

Sert hava koşullarına ve korozyona dayanıklı olan özel iklim çadırları %100 su geçirmez PVC brandalarla oluşturulur. UV radyasyonu ve sıcaklık değişikliklerine karşı dayanıklıdır. İstenilen yaşamsal standartlara göre şekillendirilebilir.

Depolama ya da barınma için kullanılan modeller, ürün ya da insan sağlığı için ekstra özelliklere sahiptir. Ulaşılması zor bölgelere taşınabilir. Uç noktalarda yapı çözümü olanakları yaratır. Dağların tepelerinde ya da çöllerde hızlı, güvenilir ve kolay yapı çözümleri olarak kullanılabilir. Örneğin, dağ keçilerinin barınması için çiftçiler yüksek rakımlarda çadır sistemleri tercih eder. 

Fırtınalı havalarda sağlam şekilde iç mekân konforu sunan ağır iklim çadırları çeşitleri özelleştirilmiş seçenekler de sunar. Barınma için tüm ihtiyaçları karşılayan yapısal sistemlerdir. Depolama için tüm ısı koşullarını sağlayan depolama çözümlerdir. Kar, yağmur, fırtına, aşırı sıcaklar, nem gibi zorlu hava koşullarında bu olağanüstü dış mekân yapıları kurtarıcıdır. Esnek, işlevsel, güvenilir, sağlıklı, dayanıklı dış mekan yapısı olarak istenilen bölgeye kolaylıkla taşınır, hızlı kurulumu yapılır.

Röder Çadır Sistemleri olarak istediğiniz her bölgeye ağır iklim koşullarına dayanacak çadır sistemleri kuruyoruz. Uygun maliyetlerle ile ihtiyaçlarınızı tam ve yerinde karşılıyoruz.

0216 340 8910
Daha Fazla Bilgi